ספטמבר 2013

שנה טובה מאריאלעובדים יקרים,
עם סיומה של שנת תשע"ג אשלים את תקופת כהונתי הראשונה כנשיא הטכניון. ארבע שנים מרתקות, עשירות בעשייה, בהן הטכניון הגיע לשיאים חדשים.
תנופת הפיתוח ניכרת בכל. חברי סגל מצטיינים רבים נקלטים בפקולטות, מעבדות חדשות ומתקדמות הולכות ונבנות, קמפוס חדש לטכניון נפתח במתחם "שרונה" בתל אביב ובקרוב נחנוך את הבניין המרהיב של הפקולטה להנדסת מכונות. בבית הספר הבינלאומי, המחזור הראשון סיים את לימודיו, ועשרות סטודנטים מצטיינים מרחבי תבל מגיעים ללמוד אצלנו.

הצלחותיו של הטכניון גם חורגות מגבולות המדינה, המרכז שהוקם בניו יורק, בשותפות עם אוניברסיטת קורנל, החל לפעול ובימים אלה מתנהלים דיונים על שיתוף פעולה עם מחוז גואנגדונג, מעוז ההי טק בסין.

זה עתה גם התבשרנו שעל פי מדד שנחאי היוקרתי לדירוג אוניברסיטאות, הטכניון נמנה על 100 האוניברסיטאות המובילות בעולם. ויותר מכך, מדעי המחשב בטכניון דורגו במקום ה- 18בעולם, והמדעים וההנדסה במקומות ה-38 וה-46.

אכן, שמו הטוב של הטכניון הולך לפניו בעולם כולו. כל ההישגים הללו לא היו מתגשמים ללא תרומתכם הגדולה ומסירותכם למוסד הנהדר שלנו, וללא אמונתכם שניתן להפוך את המקום הזה, החשוב כל כך למדינת ישראל, לאיכותי וטוב יותר.

בתמיכתם ועזרתכם אני משוכנע שבתקופת כהונתי השנייה נצעיד יחדיו את הטכניון לשיאים חדשים.

בפרוס עלינו שנת תשע"ד אאחל לכם ולמשפחותיכם ברכות מקרב לב לשנה טובה ומאושרת. שנת בריאות ושמחה.

בברכה,
פרופסור פרץ לביא - נשיא הטכניון


תערוכה חדשה  ב ק י ר   א מ ן  במימד אחר - תערוכת פסלים של פרופ' יוסף זלצמן

ערב ראש השנה, הוצבה תערוכה חדשה בקיר אמן באגף משאבי אנוש ובחלל התצוגה הפתוח הצמוד אליו, בבניין הסנאט. בתערוכה מוצגות עבודות של פרופ' יוסף זלצמן - מהפקולטה להנדסת חשמל בטכניון. יוסף זלצמן משתמש בטכניקות שונות ובמגוון חומרים, תוך שהוא מנסה להתאים לכל רעיון את החומר המתאים לו. בתערוכה מוצגות מגוון עבודות המייצגות את יצירתו. אוצרת התערוכה, ענת הר- גיל מאגף מיחשוב ומערכות מידע.

Medaon_2013_9_8


עובדים חדשים בטכניון
שם תפקיד יחידה
אירית ורטהיים יועצת הערכה המרכז לקידום הלמידה וההוראה
ליובוב בלדג'ייבה רכזת תכנית ברוסית ביה"ס הבינלאומי של הטכניון
ג'יזל רוטמן רכזת שיווק ביה"ס הבינלאומי של הטכניון
רואי כהן ראש מדור קטלוג הספריה המרכזית
דניאל ויינפלד מהנדס מעבדה הפקולטה לאוירונוטיקה
שגיא ריציוול עובד בכיר במחלקת שכר אגף כספים ובקרה
אורטל ארזי מניין רכזת מנהלית ביה"ס הבינלאומי של הטכניון
לימור עמרד עורכת מכרזים אגף בינוי ותחזוקה

**הננו מאחלים לכל העובדים החדשים והמחליפים הצלחה וסיפוק מהעבודה.

עובדים שהחליפו תפקיד
שם תפקיד יחידה
דורון בנטל ראש צוות חשמלאים אגף בינוי ותחזוקה

**הננו מאחלים לכל העובדים החדשים והמחליפים הצלחה וסיפוק מהעבודה.

פרישה צפוייה בחודש הקרוב
שם יחידה
שטרן שרה הפקולטה לאוירונאוטיקה
פורטה שלומית הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול
מגידס יהודית המרכז לקידום הלמידה וההוראה
גולדשטיין בלהה ארגון מ4

** הננו מודים לכל הפורשים על שירותם בטכניון ומאחלים להם כל טוב.


החזר תשלומי רישוי וביטוח 

כחלק מפרוייקט רחב של החלפת מערכת המידע בתחום משאבי אנוש ל- SAP תעבור מערכת חישוב החזרי רישוי וביטוח לעובדים למערכת השכר. אין כל שינוי בכללי החישוב וההחזרים והם ישולמו כפי ששולמו עד כה. המעבר מתוכנן להחזרים שתוקפם מ- 1.10.2013.

כדי למנוע עיכובים ותקלות מתבקשים העובדים להקדים ולהעביר את כל מסמכי ההחזר לאגף משאבי אנוש. (מסמכים שתוקפם - מועד תחילת הפוליסה או אגרת הרישוי לפני 1.10.2013).


חלוקת פוליסות ביטוח לעובדים המבוטחים במסגרת קולקטיב הטכניון

בשל חופשת סוכות, הוקדמה השנה חלוקת פוליסות הביטוח.
הפוליסות  יחולקו לאחר ראש השנה בימים שני 9.9.13 ושלישי 10.9.13 בין השעות 8:30 ועד 14:00 בבניין מועדון העובדים .
מומלץ שעובדים הנעדרים מהקמפוס בימים אלה, יבקשו מחבר בפקולטה לאסוף עבורם את הפוליסה.


סיכום קורס פרקטיקות ניהוליות

בתום 12 מפגשים אינטנסיביים שנפרשו על פני חודשים, ביחד עם 21 משתתפי הקורס, הסתיים קורס פרקטיקות ניהוליות מחזור פברואר 2013.

פעם נוספת הטכניון מוכיח שהאקדמיה מובילה את רכבת ההיטק והסיבה – מעט מאוד ארגונים וחברות, גם הגדולים שבהם, יוצרים קורסי ניהול מקיפים כל כך, ומותאמים כל כך לעבודה היומיומית. דווקא במקום של קביעות וותק מקצועי, שמסלול הקריירה נראה מורכב, מרגש לראות את ההיערכות של אגף משאבי אנוש – מדור הדרכה, כשהם נרתמים פעם נוספת לקורס מנהלים ייחודי לעובדי הטכניון. מבטאים במעשים את ההבנה שניהול אנשים הוא לא עניין קל ובוחרים לתת למנהלים בטכניון כלים מעשיים.

על הקורס – על ניהול ומנהלים:
כאשת מקצוע, אני חשה שמשאבי אנוש לא יכלו לתת לקורס כותרת טובה יותר מאשר פרקטיקות ניהוליות. ניהול הוא מקצוע הדורש הכרות עם כלים ושיטות עבודה ודרכי חשיבה, מנהל הוא מי שיודע להוביל אחרים ולתת דוגמא אישית. בחרנו בקורס לתת מקום והתייחסות לשתי הפנים הללו, לתורת הניהול מצד אחד ולדמות המנהל מצד שני.

על התכנים והתוצרים:
הקורס התמקד בצד הפרקטי של הניהול, מתוך הבנה שלא מדובר בתואר אקדמי אלא ארגז כלים מעשי וככזה הוא כלל תרגילים מסוגים שונים ובהם – להגדיר ערכים בניהול, לזהות סגנון ניהולי, להכין ולהציג נאום כניסה לתפקיד, לנהל ישיבת צוות, להשתמש בשיטות חשיבה יצירתית, להקשיב בצורה פעילה, לזהות את אזור הנוחות, ליצור רשת קשרים מקצועית, לשפר יכולת שיווק עצמי, להנחות עובדים במשימות ועוד.

על המשתתפים והחוויות:
"למדתי להקשיב", "לא חשבתי שאני יצירתית", "הבנתי שאני לא מנהלת נכון את רשת הקשרים שלי", "הבנתי שהבדלים בין ערכים הם הבסיס להרבה מלחמות שיש לי בטכניון", "גיליתי שאני יכולה לעמוד מול אנשים ולהרצות בלי פחד", "הבנתי איפה אני צריך לשפר הנחיות שאני נותן לעובדים", "לא חשבתי כמה ריכוז והכנה דורשת ממני ניהול ישיבת צוות". אלה רק דוגמאות לתובנות שאספו המשתתפים לאורך הקורס.

להצלחה שותפים רבים, החשוב בהם הוא המשתתפים עצמם, ממקבץ של יחידים הפכו לאורך המפגשים לקבוצת עבודה ולמידה איכותית במיוחד. עבורי, ימי שני בבוקר, אחת לשבועיים, הפכו לטקס מרגש של חברותא, פתיחות וקבלה מצד אחד, למידה ודיון מעמיקים מצד שני.

בתודה לטכניון על האמון.

בברכה,
איריס מושקוביץ - MBA הדרכה לצמיחה

Medaon_2013_9_2


ניצוץ של שמחה

הכתבה פורסמה במגזין הטכניון קישור לכתבה
Medaon_2013_9_7
Medaon_2013_9_6


אירוע ילדים לחברי ארגון מ4

מאת: עדי דורפברגר
בסוף חודש יולי ערך ארגון מ4 מסיבת קיץ כיפית ושמחה לילדי הארגון.
הילדים וההורים נהנו מההצגה "מרק כפתורים", הצגת תיאטרון מבית "אורנה פורת". ההצגה צבעונית, משעשעת ומספרת על הכוח שבשיתוף הפעולה, ועל ההבנה שאם כל אחד יתרום את חלקו הקטן – יחד אפשר לעשות דברים גדולים, ולשנות.

לאחר ההצגה קיבלו הילדים בלונים, קיפצו על מתנפחים, אכלנו ושתינו, צחקנו ועשינו חיים משוגעים! בסוף האירוע קיבלה כל משפחה במתנה את הספר "מרק כפתורים". זה היה אירוע ראשון מסוגו לחברי הארגון ומשפחתם.

נתראה באירועים הקרובים...

Medaon_2013_9_4


יום גיבוש - הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית

כתבה: אתי לוי

בסוף יולי יצאו עובדי הפקולטה לטיול גיבוש כייפי ומהנה אשר אורגן ע"י עירית ענבר, אתי לוי ועדי יוגב.

היום נפתח במסעדת ג'עוני השוכנת במבנה אבן הסטורי בלב המושבה העתיקה שבראש פינה.  לכל שולחן חולקו מספר משחקי חשיבה מאתגרים, ועובדי הפקולטה ברובם פיצחו במהרה את המשחקים המשעשעים.

המשכנו צפונה לרפטינג בנהר הירדן הסמוך לקיבוץ גדות. מתודרכים ועטויים באפודי הצלה, קפצנו לנהר הגועש.
מסלול השיט, האורך כשעה וחצי, עובר בלב צמחיית נחלים עשירה ומוצל בעצי אקליפטוס. במהלכו שרנו, צחקנו והתלוצצנו וכמובן שגם נרטבנו כהוגן. השיט הסתיים לאחר עיקול בנהר ומפל קטן מפתיע ומרגש, ואין ספק שזו היתה חוויה נעימה ובלתי נשכחת.

במסעדת איסקנדר (גריל ים תיכוני בניחוחות טורקיים) הגישו לנו תפריט מגוון ואיכותי אל מול נוף ירוק ופורח.

שבעים ומרוצים, המשכנו בנוף גלילי עוצר נשימה עם הרבה טבע וירק, לביקור ביקב הרי הגליל בסמוך לקיבוץ יראון. שם הכרנו את כל שלבי התהליך של ייצור היין, ובסופו קיבלנו טעימות של היינות המיוצרים ביקב עם הסברים ממדריכה מקצועית.

חזרנו לטכניון שמחים ומלאי חוויות, בציפיה לטיול הבא.

Medaon_2013_9_5


תזכורת - אירוע ליל המדענים 2013 בטכניון

בתאריך 12.9.2013 בין השעות 16:00-22:00 יתקיים בטכניון אירוע ליל המדענים.

פקולטה לפיסיקה והפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל מזמינות אתכם לאירוע שכולו "חלל תעופה וכוכבים" לפרטים נוספים והרשמה בקרו באתר שלנו

Medaon_2013_9_3


הפינה הטעימה - פנקוטה לימונית ורימונים

פנקוטה לימון רימוניםראש השנה קרב ובא...  ועימו אני מביאה קינוח קליל ברוח החג - פנקוטה לימונית ורימונים. מומלץ להכין את הקינוח בכוסיות חד פעמיות קטנות. המתכון מתאים לכ-20 כוסיות קטנות:

פנקוטה:
כוס וחצי שמנת מתוקה (360 מ"ל)
כוס חלב (240 מ"ל)
מקל וניל או כפית תמצית וניל
1 כוס גדושה של סוכר (125 גר')
גרידה מלימון קטן
1/2 שקית ג'לטין - 7 גר'
35 מ"ל מים

1. מחממים שמנת מתוקה, חלב, וניל, גרידת לימון וסוכר בסיר על אש בינונית, עד שהסוכר נמס לגמרי והתערובת מגיעה לסף רתיחה. מסירים מהאש ומניחים להתקררות  לטמפ' החדר.
2. מערבבים את הג'לטין עם המים וממתינים מס' דקות עד לקבלת מעין כדוריות סיליקון קטנות. מחממים את התערובת במיקרוגל לא יותר מ- 15 שניות (זהירות שלא ירתח !!!).  מערבבים היטב ומניחים בצד עד לקבלת נוזל שקוף ללא גושים.
3. מוסיפים את הג'לטין לתערובת הפושרת וטורפים היטב. מוזגים לכוסיות הקטנות ומעבירים לקירור למס' שעות עד להתמצקות הנוזל.

לשכבת הרימונים:
1/2 ליטר נקטר רימונים (של ספרינג או אחר)
1/2 שקית ג'לטין - 7 גר'
35 מ"ל מים

1. מערבבים את הג'לטין עם המים וממתינים מס' דקות עד לקבלת מעין כדוריות סיליקון קטנות. מחממים את התערובת במיקרוגל לא יותר מ- 15 שניות (שוב - זהירות שלא ירתח !!!).  מערבבים היטב ומניחים בצד עד לקבלת נוזל שקוף ללא גושים.
2. מערבבים היטב את הג'לטין בנקטר רימונים  ומוזגים מעל שכבת הפנקוטה שבכוסיות.  מניחים במקרר למס' שעות עד להתמצקות ועד להגשה.

טיפ:
לשכבות אלכסוניות - לאחר מזיגת השכבה הראשונה,  יש להניח  את הכוסיות באלכסון בתבניות ביצים ריקות  עד להתמצקות.
אפשר גם להתחיל בשכבת הרימונים ומעליה את הפנקוטה ולסיום לקשט בגרגרי רימון.

Medaon_2013_7_5

שנה טובה ומתוקה,
ענבר - משאבי אנוש


** חברים יקרים, בתקופה הקרובה ברצוננו לשדרג את עיצוב , שם ותוכן המידעון.
נשמח לקבל רעיונות, הערות והארות - למייל inbard@dp.technion.ac.il