אוגוסט 2013

עובדים חדשים בטכניון
שם תפקיד יחידה
ראיד זועבי מנהל פרויקט בניה אגף בינוי ותחזוקה
לאון שוחט ראש צוות מכונאים אגף בינוי ותחזוקה
לנה ליפשיץ מהנדסת מעבדה הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון
עמרי עמבור עובד בכיר במחלקת שכר מחלקת שכר
ליאת לינדה ביולוגית הפקולטה לרפואה
אמנון מונק נהג לשכת נשיא הטכניון
נטלי ויינר מידענית - ממונה על הספריה הפקולטה להנדסת מכונות
יעקב לרנר מהנדס מערכות אינסטלציה אגף בינוי ותחזוקה
נטלי צוריאל מרכזת מזכירות הוראה הפקולטה לרפואה
רונית מרקו מידענית הספריה המרכזית

**הננו מאחלים לכל העובדים החדשים והמחליפים הצלחה וסיפוק מהעבודה.

עובדים שהחליפו תפקיד
שם תפקיד יחידה
יבגני ריבקין מהנדס מערכות לינוקס מחשוב ובקרה

**הננו מאחלים לכל העובדים החדשים והמחליפים הצלחה וסיפוק מהעבודה.

פרישה צפוייה בחודש הקרוב
שם יחידה
זייני אליהו בית כנסת
איזקסון הרי מרכזייה
פניאן שלום בינוי ותחזוקה
עזריה נחום רשות למחקר טרום קליני

** אנו מודים לכל הפורשים על שירותם בטכניון ומאחלים להם כל טוב.


עיטור יקיר העיר חיפה

clip_image002

יוענק לפרופ' אמריטוס יוסף הגין מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית.
אות יקיר חיפה הוא עיטור הוקרה המוענק מדי שנה על ידי ראש עיריית חיפה לנבחרים מבין ותיקי חיפה, שעסקו בפעילות ציבורית למען העיר ותושביה במהלך חייהם, כאות תודה והוקרה על תרומה ארוכת שנים לעיר ולמדינה. האות מוענק אחת לשנה, ל-18 אנשים שנבחרים מקרב ההמלצות והמועמדויות שהוצגו.

יוסף הגין עלה לארץ מיוגוסלביה דאז בשנת 1939, לאחר שסיים שם את בחינת הבגרות בהצטיינות והחל לימודיו בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ברחובות, במחזור הלימודים הראשון. בשנת 1944 קיבל תואר מוסמך במדעים והמשיך ללימודי דוקטורט.הטקס יערך ביום 5.8.13 בשעה 19:00 באודיטוריום ע"ש רפפורט, מרכז הכרמל.
כסטודנט התגייס ל"הגנה" ובתקופת מלחמת השחרור שירת בחמ"ד (חיל מדע) עד לדרגת סגן. בתחילת שנות ה- 50 קיבל מלגת אונסקו להשתלמות פוסט-דוקטורט באוניברסיטת קליפורניה בברקלי. בשנת 1960 התמנה לראש היחידה לקרקע ודשנים בפקולטה לחקלאות ברחובות. שלוש שנים מאוחר יותר עבר לכהן כפרופסור חבר במחלקה להנדסה חקלאית בטכניון. בשנת 1967, קיבל תואר פרופסור והתמנה למנהל מוסד הטכניון למחקר ופיתוח של הטכניון ומאוחר יותר קיבל לידיו גם את תפקיד משנה נשיא הטכניון למחקר. בשנים הבאות כיהן כמדען ראשי במרכז הישראלי למחקר דשנים, יו"ר קרן דליה גרידינגר למחקר דשנים, מנהל מרכז המידע ויו"ר ועדת המחקר של מכון גרנד למחקר המים. (כתב: גב בן -חיים)

נאחל לו בריאות טובה והמשך פעילות ברוכה !


התזמורת הסימפונית והמקהלה ע"ש שלום זילוני

התזמורת הסימפונית והמקהלה של הטכניון הן חלק מחטיבת האמנויות הביצועיות במסגרת המחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות. נגניה וזמריה הם סטודנטים, חברי סגל, עובדים וגמלאים, וכן בוגרים המוסיפים לשיר ולנגן גם לאחר סיום לימודיהם בטכניון.

התזמורת והמקהלה, מאפשרות לסטודנטים שלנו להרחיב את השכלתם המוזיקלית ,תוך כדי לימודיהם בתחומי המדע וההנדסה, ותורמות להעשרת חיי התרבות והעשייה האמנותית בקמפוס - כל אלה להנאתם של כל בית הטכניון.

בסוף שנת הלימודים התקיימו שני קונצרטים חגיגיים - קונצרט של התזמורת בבניין צ'רצ'יל וקונצרט של המקהלה באמפיתיאטרון, אשר הופיעה במבחר להיטי להקת "קווין". הקונצרטים גרפו מחמאות רבות ועוררו התלהבות רבה בקרב כל המשתתפים והמאזינים.

Medaon_2013_8_3מקהלת הטכניון מופיעה באמפיתאטרון ומנצחה – לאונטי וולף

Medaon_2013_8_4קונצרט תזמורת הטכניון באולם צ'רצ'יל עם מנצחה – מנחם נבנהויז


מדוע קורות טעויות בטיפול רפואי וכיצד ניתן למנוע אותן - הנדסת גורמי אנוש ובטיחות בטיפול רפואי

ב- 3.7.13 נערכה הרצאת העשרה לעובדי הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול ע"י פרופ' אמריטוס דניאל גופר.

בהרצאה נידונו ממדי הבעיה, תוך הבאת דוגמאות מסביבות עבודה רפואיות ודיון בצעדי התיקון המומלצים.

להלן עיקרי ההרצאה:
הטיפול הרפואי בן ימינו הינו רב עוצמה, ומתקדם במהירות. שיטות אבחון, ניטור וטיפול חוללו מהפכה בתחום, וביחד איתן חל גם גידול משמעותי במורכבות הטכנולוגית ובעושר סביבת העבודה, הצטברות כמויות מידע אדירות לכל מקרה טיפולי, ומעורבות של קבוצות הטרוגניות בביצוע הרוב הגדול של הפרוצדורות הטיפוליות. התפתחויות אלו העלו במידה רבה את הסיכון לטעויות אנוש. פרוצדורות רפואיות הפכו למעין "מרוץ שליחים", בסביבה מורכבת, הדורשת העברת אחריות ומידע בכל שלב בתהליך.

השקעות ניכרות נעשו ונעשות במחקר ופיתוח של התערבויות רפואיות ישירות, אך לרוע המזל, תכנון של מערכות רפואיות וסביבות עבודה משולבות, מוכוונות משתמש, זוכות למעט תשומת לב. כתוצאה מכך, מטפלים (רופאים, אחיות וצוות רפואי), עובדים בסביבה עוינת ומתוכננת באופן לקוי מהיבט הגורם האנושי. זהו, לטעמי, הגורם העיקרי לטעויות אנוש במערכות רפואיות, ולא חוסר מוטיבציה או רשלנות. רק בעת האחרונה חלה הכרה בהיקף הבעיה והפוטנציאל הטמון בה, מה שהוביל לדגש רב יותר על היבטי בטיחות והגורם
האנושי בתכנון מערכות רפואיות.


עולים לכיתה א' בגדול – הפנינג שלישי של מדור רווחה יצא לדרך!

כתבה : גילה שלס - מח' רכש ספריה מרכזית

מאז ומעולם רציתי רק לגדול, לצמוח ולהתפתח....."להיות גדולה"
תמיד אמרתי שלכל גיל יש את הקסם שלו ומעולם לא רציתי להיות שוב "קטנה".
אתמול בהפנינג כיתה א', זה קרה... לראשונה, רציתי לחזור להיות ילדה.
בתי, מעיין, ושאר חבריה העולים לכיתה א', קיבלו מיד בהיכנסם לרחבה מקושטת בבלונים, חולצה מעוטרת באותיות צבעוניות ' שלום כיתה א' , מעטפה עם שמם ובה פתק למשאלה (לא אגלה לכם מה נרשם שם....אך המשאלה הייתה צבעונית ואמיתית).
מיד הסתחררו כל חושיי בשל הצבעים המרהיבים והאטרקציות שהיו בכל פינה. כל כך רציתי לקפץ על הבמה עם כל הילדים ולרקוד יחד עם שחקני המופע 'חברים מהחלום', שהחזירו אותנו לימי ילדותינו עם שירים מקסימים. ניב, אישי, ממש עצר בעדי שלא אחלוץ את נעלי ואצטרף לכל אותם ילדים המקפצים במתקנים המתנפחים. ממש הוקסמנו, כולנו בעת שהילדים הפריחו בלונים עם משאלות ליבם.
גולת הכותרת וסיומו של יום קסום ומופלא, היה כמובן קבלת תיק נוצץ, חדש וורוד (בכל זאת בנות...), מידיהן של בנות אגף משאבי אנוש. חנה היקרה שהייתה אמונה על המצלמה, הנציחה את הרגעים הקסומים. מה אומר, אכן רציתי להיות ילדה, בשמלה אדומה ושתי צמות....
רגע לפני שנסענו הביתה, מלאי חוויות ועמוסי מתנות, מעייני שלי ביקשה לומר תודה אישית למארגנים. ניגשנו לראומה (שבשעה זו המשיכה לחייך למרות שלא הפסיקה להתרוצץ כל אותו היום), ומעייני בביישנות (לא אופיינית) חייכה באומרה תודה. בדרך הביתה (דרך קצרצרה אמנם), שרנו וצחקנו כולנו כילדים, ופה אחד הכתרנו את היום כמוצלח. בטוחני שתשמחו לדעת, כי גם היום שמעתי מכל עבר, כמה מוצלח היה האירוע עבור הילדים שעולים לכיתה א' וכן עבור ההורים שחזרו לכמה שעות להיות ילדים.... המון תודה לכן בנות יקרות, היה מדהים, צבעוני וכיף.

Medaon_2013_8_8


יום גיבוש - הפקולטה לכימיה 

כתבה: סבינה ציאורה רוזנטל, מזכירת דיקן והפקולטה

השנה יצאה הפקולטה לכימיה לטיול ברחבי ירושלים. בעליה לאוטובוס הפתיעה אותנו, חנה, ראש המינהל החדשה שלנו בתיק צבעוני ובתוכו הפתעות להמשך היום.

בלטרון חברנו למדריך שלומי גבאי. שלומי הוא לא רק מדריך, הוא מנגן בגיטרה, זמר וסטנד -אפיסט שלא הפסיק להצחיק אותנו מהרגע שהצטרף אלינו. ליד חומות ירושלים הוא הצליח בהתלהבותו לצרף את כולנו לריקוד סוער ואחר כך גם ל"הופעה" על פי השיר "השר משה מונטיפיורי" לשמחת הקהל מסביב, תיירים וישראלים נוספים אשר הצטרפו לשמחה. נכנסנו לעיר העתיקה דרך שער יפו ומשם המשכנו לכנסית הקבר .

בדרך שלומי סיפר לנו על הסטורית הולדת הנצרות, אבל לא שכח מזמן לזמן להכניס בדיחה והחיוך לא ירד מהפנים שלנו במשך כל הטיול. המשכנו דרך הקרדו, בו עצרנו להסבר ולשירה בציבור, לכותל המערבי.

מהכותל נסענו למחנה יהודה. לאחר ביקור קצר בשוק הצבעוני המשכנו לארוחה טעימה ומשביעה במסעדת "שיפודי הגפן". שם נפרדנו בצער רב משלומי המדריך. קבלנו עוד 40 דקות חופשיות להסתובב בשוק וכנראה לפי כמות השקיות שהבאנו איתנו לאוטובוס נרשם שיא גינס חדש עבור מקסימום קניה במינימום זמן.

בדרך חזרה, אחדים נרדמו, אחדים שרו קריוקי (לא הוגשו תלונות במשטרה) ואחרים המשיכו לפטפט ולצחוק.

דבר אחד בטוח, זה היה טיול נהדר, היה כיף "להתפרק" אחרי שנה של הוראה, מעבדות וכל יתר העבודות הפקולטיות. חזרנו עייפים אבל מרוצים מאוד.

Medaon_2013_8_5


הפינה הטעימה

החופש הגדול בעיצומו, ואין ברירה, צריך להעסיק את הילדים או הנכדים . הכנת דברי מתיקה בצורה מעניינת וצבעונית היא דרך בטוחה לרתק אותם למטבח (ואתכם למזגן)...

עוגיות חמאה כפתורים (כ- 40 יח')
2 כוסות קמח גדושות (300 גר')
1/4 כפית מלח
1 שקית אבקת סוכר (100 גר')
200 גר' חמאה קרה חתוכה לקוביות
2 ביצים
1 כפית תמצית וניל
2 כפות שמנת מתוקה
קליפה מגורדת מלימון אחד קטן

1. מעבדים קמח, מלח, אבקת סוכר וקוביות חמאה במעבד מזון בלחיצות קצרות, רק עד קבלת תערובת פירורית. מוסיפים את הביצים, תמצית וניל, שמנת מתוקה וקליפת לימון ומעבדים רק עד לקבלת כדור בצק. אם הבצק יבש, מוסיפים כף מים קרים ואם הוא דביק, מוסיפים כף קמח . היזהרו מחימום יתר של הבצק (לכן לא מכינים אותו בידיים).
2. משטחים את הבצק לצורת פיתה, עוטפים בניילות נצמד ומעבירים למקרר לשעתיים.
3. מחממים תנור ל-180 מעלות.
4.מרדדים את הבצק על משטח מקומח קלות או על נייר אפייה, לעלה בעובי כ-1/2 ס"מ.
5. קורצים עיגולי עם חותכן בקוטר 4.5 ס"מ ומסמנים עיגול פנימי עם חותכן בקוטר מעט קטן יותר.
6. בעזרת שיפוד עץ יוצרים שניים או ארבע חורים כמו בכפתור. אפשר לזרות מעט גרגרי סוכר על העיגול הפנימי לקישוט.
7. מניחים את העוגיות בתבנית מרופדת בנייר אפייה ואופים כ- 15 דקות, עד שהעוגיות מזהיבות (זהירות- לא להשחים).

לגיוון הצורה- ניתן לחתוך את העוגיות בחותכן מלבני, חותכים את שתי הפינות ומשפדים חור. לאחר האפייה ניתן לטבול בשוקולד מריר מומס את קצה העוגיה . והנה קיבלתם צורה של שקיק תה. נכון, זו קצת התעסקות, אבל זכרו - המטרה היא להעסיק את הילדים....

clip_image009

נשיקות צבעוניות (כ-50 בינוניות)
בכל אירוע כיתתי של בנותיי , הדבר הראשון שנחטף הן נשיקות המרנג שאני מביאה. הצבעוניות והקלילות שלהן פשוט מושכת את הילדים, כמו דבורים לפרח.

5 חלבונים (200 גר') - רצוי בטמפרטורת חדר על מנת לקבל נפח הקצפה מקסימלי
1/2 כפית מיץ לימון טרי (לא חובה)
2 כוסות סוכר (400 גר')

1. מחממים תנור ל- 120 מעלות.
2. מקציפים את החלבונים עם הלימון במהירות בינונית, עד לקבלת קצף רך ולבן. מוסיפים בהדרגה סוכר, כף אחר כף. ממשיכים להקציף עד לקבלת קצף יציב אך לא נוקשה (היזהרו מהקצפת יתר). הבדיקה הטובה היא כשמרימים את המקצף ונשארת נשיקה יציבה המצביעה כלפי מעלה.
3. מכניסים לשקית זילוף את הקצף. ניתן להשתמש בכל צורת צנטר. מזלפים נשיקות על תבנית עם נייר אפייה. במידה ורוצים להוסיף צבע מאכל ג'ל , מורחים טיפה אחת בתוך השקית זילוף לפני הכנסת הקצף. כמו כן, ניתן לקשט את הנשיקות בסוכריות צבעוניות.
4. אופים את הנשיקות כשעתיים עד שלוש שעות - עד שהמרנג נפרד בקלות מהנייר והוא יבש ונוקשה למגע.
5. במידה ורוצים - טובלים את הנשיקות בשוקולד מומס.

clip_image010

שף
בהצלחה,
ענבר - משאבי אנוש


** חברים יקרים, בתקופה הקרובה ברצוננו לשדרג את עיצוב , שם ותוכן המידעון.
נשמח לקבל רעיונות, הערות והארות - למייל inbard@dp.technion.ac.il